Tabulka nákladů pro vaše auto!

01.01.2020

Kdo mě dobře zná, ví, že jsem úchyl na data. Miluju tabulky, grafy, statistiky, zaznamenávám si úplně všechno! Ohledně mého auta tomu není jinak. Znám cenu ujetého kilometru do posledního investovaného halíře!

Rozhodl jsem se, že vám poskytnu moji chytrou tabulku, která mi vše počítá.

Dashboard

Na dashboardu najdete souhrnné informace, které se generují z celé tabulky. Na jednom místě tak máte přehled o všem. Spotřeba, nájezd, palivo, náklady, cena za kilometr, ...

List dashboard
List dashboard

Palivo

Na záložce Palivo si zapisuji každé tankování

Dělám tak, že po nasednutí do auta, hned co natankuji, vyfotím účtenku a stav tachometru. Jednou za čas tyto údaje přepíšu z telefonu do tabulky. Oboje práce na pár sekund.

Pokud chcete znát reálnou spotřebu předchozího tankování, je důležité tankovat plnou nádrž

Zapisuji si každé tankování
Zapisuji si každé tankování

Náklady a opravy

Náklady a opravy si zapisuji do poslední koruny a dělím je na několik skupin. Inspiroval jsem se u kluků z WeAreCarFans. Díky!

  • zákon - Sem spadá vše, co musíte mít, abyste mohli jezdit. Povinné ručení, píšu sem i havarijko, technické kontroly, emise, evidenčky.
  • provozní - Sem patří vše, co musíte udělat, aby auto jezdilo a vy ho mohli používat. Olej, filtry, kapaliny, pneumatiky, dálniční známky, žárovky, apod.
  • opravy - Do oprav patří, když se něco rozbije a vy to musíte opravit. Např. čidlo natočení volantu, děravý výfuk, stabilizátory, ložiska, stahovačky, prasklé mlhovky, píšu sem i věci jako tlumiče a brzdy.
  • úpravy - Do úprav patří věci, bez kterých by auto sice jezdilo dál, ale je to něco, z čeho jste si udělali radost. Jsou to například 16" hliníková kola, dodělání tempomatu, nové sedačky, nové rádio, repro a podobně.
Náklady a opravy
Náklady a opravy

Pneu

Každé přezutí si poctivě znamenám. Vím pak, kolik jsem na jaké pneumatice najel kilometrů a jak dlouho byla obutá.

Každou výměnu pneu si zaznamenám
Každou výměnu pneu si zaznamenám

Cesťáky

Pokud jezdíte soukromým autem služební cesty, dostanete od firmy zhruba 5 korun za najetý kilometr. Je v tom palivo a nějaká amortizace. Byla by škoda to nepromítnout do všech výpočtů ;)


Moje tabulka ke stažení!

Na tomto odkaze najdete Excel (*.xlsx) soubor mojí tabulky.

  1. Stáhněte si ho k sobě, nebo si ho zkopírujte na váš Google Disk.
  2. Odmažte moje data
  3. Začněte evidovat vaše auto!

Asi bych měl zmínit, že budete potřebovat lehkou znalost tabulek. Je možné, že odmazáváním dat vám někde unikne nějaký vzoreček nebo rozsah grafu a budete to muset lehce poupravit.

Tabulku poskytuji bez záruk! Nejsem mistr světa a je klidně možné, že tam mám nějaké chybky ;)


Tak ať slouží!

PS: Budu rád, když mi občas ukážete, jak si vaše auto v tabulce vede!
Případně, když mě upozorníte na chybu či na tipy, co bych tam mohl přidat :)