Největší vandalský čin v historii Palírny!

30.06.2018

Je neděle večer, na hodinách svítí 22-něco a já se po celkem proflákaném víkendu pomalu chystám do postele. Naposledy ještě otevírám Youtube, abych vyřídil notifikace, když v ten moment na mě vyskakuje nějaké živé vysílání od Mercedesu. Klikám.

Na obrazovce Mareš s Yemim, kteří sedí v bytě a na dálku komunikují s jedoucím autem. Co to je za hovadinu, říkám si, ale dávám tomu šanci v podobě dalších dvou minut.

Řidička Mercedesu Veronika zrovna dostává instrukce, kde má nabrat svého pasažéra. Nachází ho a jedou společně plnit první úkol. Vpravo dole běží odpočet 24 hodin

Najednou to začíná být zajímavé a já tomu začínám propadat. Po hodině probíhá výměna řidičů, nový pasažér, nová cílová destinace, nový úkol a tak stále dokola.

Celé je to koncipované jako reklama na nový Mercedes třídy A. Diváci tipují, kolik se najede za 24 hodin kilometrů, přičemž vítěz vyhraje ono auto na rok. Celkem se vystřídá 12 posádek a cílem je projet co největší kus republiky s předem tajnými cíli.

Technologicky výborně zmáknuté. V autě asi 5 kamer, posádka příjemně nasvícená. Každý účastník má nezávislé sluchátko a mikrofon, v doprovodných vozidlech štáb s dalšími kamerami, v pražském bytě studio, odkud putují instrukce. To vše živě, skvěle propojené dohromady se super střihem.

Ztrácím pojem o čase. Koukám na hodiny a najednou jsou tři ráno. To bude zítra vstávání. Spím jen něco málo přes tři hodiny, samou nedočkavostí se před sedmou probouzím a znovu zapínám stream. V podobném duchu to probíhá i v práci, kdy jsem stále jedním okem přítomen v živém vysílání.

Zlomový okamžik nastává kolem sedmé odpolední, kdy se dozvídáme, že další zastávka bude na Ještědu, kde se zároveň nachází i cílový bod celé akce. Tohle je příležitost pro Palírnu! Okamžitě na Instagramu a Facebooku svolávám sraz s fanoušky. Budeme vítat příjezdovou kolonu Mercedesů.

Jdeme do akce!

Nasedám do auta a jedu směr Ještěd. Nedělám si iluze, že by takhle narychlo přijely desítky fanoušků, ale nakonec jsem příjemně překvapen. Schází se nás asi 15! Rozdávám samolepky, z auta sledujeme živý stream a počítáme poslední minuty do příjezdu.

Na poslední chvíli měníme plány a rychle vybíháme z parkoviště až nahoru na Ještěd. V tu samou chvíli přijíždí kolona a já narychlo zapínám živý přenos na Instagramu. Hlasitým potleskem je vítáme! Produkce nechápe. Jsou překvapeni, kde jsme se tam tak rychle vzali.

Živý přenos na Instagramu běží, zabírám štáb, stojící auto, posádku, štáb, Ještěd, auto, štáb, komunikuju s fanoušky.

A teď to přichází! Vyndávám z kapsy samolepku a připravuji se na největší vandalský čin. Ve správnou chvíli se přibližuji k Mercedesu a přímo pod kamerami, které živě přenáší obraz do světa, lepím samolepku na kapotu auta. Leoš Mareš ve studiu zamračeným pohledem zírá a nechápe, co se děje. Na Instagramu probíhá totální výtlem fanoušků.

Štáb to bere s vtipem. Je na nich vidět únava. Spousta z nich je bez spánku na nohách už druhý den. Povídáme si s hlavním kápem projektu. Už je tma, produkce to balí a jede směr Praha. My celí vymrzlí jdeme zpět pěšky na parkoviště a ubíráme se domů.

Mise splněna, k čemu to bylo?

Jasně, nalepil jsem blbou samolepku na auto. A co jako? Osobně to hodnotím pozitivně

Jednak jsem využil obří příležitost vidět naživo kolonu Mercedesů a štáb, obzvlášť po tom, co jsem je celý den poctivě sledoval. Druhak jsem si ověřil, že moje fanouškovská základna je čím dál silnější a že lidi jsou ochotni vyměnit večerní relax u televize za setkání se mnou. A v neposlední řadě jsem zviditelnil Palírnu, poznal spoustu nových lidí a udělal show pro diváky.


Díky všem, kdo jste za mnou přijeli. Díky všem ze štábu #24ride. Díky všem, kdo jste to sledovali. Bylo to super!

#24ride mělo dokonalý koncept a příště chci být součástí podobné akce :)


Mrněte na fotky!
Poděkování patří fanouškovi Vojtovi R., který na sraz dorazil s foťákem :)