Jaký byl dashcam sraz?

23.10.2017

Třetí říjnový víkend jsme s dashcamákama vyrazili na moravský dashcam sraz. Oficiální program byl v sobotu, ale já dorazil spolu s tvrdým jádrem už v pátek. Bylo to velkolepé!

Ve čtvrtek jsme byli s prací v hospodě, na pátek jsem si vzal dovolenou, abych stihl vystřízlivět, něco nakoupit, sbalit se a přejet celou republiku až k Ostravě, kde se sraz konal.

V pátek ráno jsem se vzbudil v 10 s kocovinou jako prase, jak jsem očekával. Udělal jsem ze sebe člověka, zabalil nějaké to oblečení a vyrazil do Billy na nákup. Koupil jsem nealko, redbully, sušenky a podobné chujoviny na cestu. Na Shellce jsem natankoval Shell V-Power a dofoukal jsem gumy na optimální tlak, aby to trochu jelo.

Liberec jsem opustil ve 13:18. Trochu pozdě oproti plánu, ale vzhledem k mému stavu to hodnotím jako úspěch. První zastávka byla v Jičíně, kde jsem hodil do urny svůj volební hlas pro nějakou perspektivní stranu. 

Ve 14:28 jsem pokračoval směr Hostinec a Pivovar U Koníčka, Vojkovice u Frýdku Místku. V Hradci Králové mě začala dohánět páteční dopravní špička prchajících lidí z práce, která se se mnou táhla defacto až za Olomouc. 

Kolem Mohelnice začala mlha. Samý mlhovkář, dodnes vidím rudě. Lidi, prosím, když je kolona aut a vidíte na auta kolem sebe, mlhovky nezapínejte. Myslete na naše sítnice. Mlha byla až po Frýdek, bylo to fakt peklo.

V 18:16 jsem dorazil na parkoviště u pivovaru. Někteří kolegové už tam byli a jelikož jsem jim sdílel polohu, už na mě čekali a vskutku originálně mě přivítali. Uvidíte brzy v kompilaci.

Liberec > Jičín > Vojkovice jsem jel 4 hodiny a 42 minut. Bylo to dohromady 349 km. Průměrná rychlost 74 km/h. Spotřeba 4,9 l/100 km

Pak už jsme jen pili, povídali, jedli, pili, povídali. Potom, co nás vyhodili z hospody, jsme pokračovali na pokoj číslo tři, kde párty jela dál až do doby, co nás někdy kolem druhé ranní umravnila ve vedlejším pokoji přespávající servírka. Nelíbila se ji Slovenská hymna v Pekařovo-Knedlíkově podání :D

Druhý den ráno jsme se dali do kupy, vítali jsme nové hosty a lehce po obědě jsme v konvoji dashcam vozidel odjeli do Ostravy, kde nás čekala laser game.

Na laser game v centru Horník jsme se fakt vyblbli. Docela se divím, že jsme odtamtud odjeli celí, protože to byla fakt mela. Byla to super zábava na rozkoukání a stmelení. Následoval přesun zpět do pivovaru, kde jsme pokračovali v pití, jídle, zábavě až opět do ranních hodin, které jsme zakončili opět na pokoji číslo tři, tentokrát bez napomenutí.

Ráno po snídani odjezd. Pršelo jako prase. Jel jsem přes D1, protože jsem na Vysočině vyzvedával paní Palírníkovou, následně přes Kolín do Prahy, protože D1 se mezitím ucpala a následně z Prahy na Liberec.

Cesta zpět z Vojkovic přes D1 se zastávkou na Vysočině, přes Kolín do Prahy a pak do Liberce. Spotřeba 6,1; celkem 5:20 hod jízdy.
Vojkovice > Vysočina: 6,1 spotřeba, 100 km/h průměr, 300 km, 3:10 hod
Vysočina > Liberec: 6,1 spotřeba, 91 km/h průměr, 196 km, 2:09 hod

Byla to pořádná štreka, ale stálo to za to! Poznal jsem nové lidi, zažili jsme spoustu srandy a opět jsme si potvrdili, že dashcam komunita má tvrdý kořínek a videi na Youtube to nekončí, nýbrž začíná.

Jsem moc rád, že jsem vás všechny viděl a moc se těším na další sraz!


Zajímavosti

 • Za volantem jsem strávil 10 hodin, 850 km
 • SDI spálilo kolem 50 litrů nafty
 • Potvrdil jsem si, že moje Spidery jsou snesitelné i na dlouhé trasy
 • Letos byla na srazu rekordní účast
 • Na sraz přijeli: Palírna, Vojkovický pivovar, Brambůrkárna, NoName, Michal Ryba, SledujCestu, Knedlíkárna, Pekárna, Pražská Cvokárenská, Bratislavská Cvokárenská, Dacia Rider, Pirát Kubíček, Zbrojovák, Žižkovská dělnická, Ibiza SDI, Pražská spalovna, South Bohemian Roads, Angry Drive, St. Cordoba, Zlínská kanalizační a určitě jsem na někoho zapomněl
 • Největší alkoholici byli Pekař s Knedlíkem
 • Na dvojlůžkový pokoj číslo tři se nás v rámci afterpárty vešlo asi 12
 • Palírna si první noc hnul krkem a má ho zablokovaný dodnes
 • Moje SDI vezlo Knedlu, Pekaře a Dacii zároveň. A i přesto se rozjelo!
 • Jehla nepřijel :(
 • Knedlík tentokrát nic neházel z okna